Vücut Temizliği

Vücudu toksinlerden arındırma işlemi için 3 günlük oruç ile bedeni arındırma işlemi uygulayarak tüm atıklardan temizlememiz mümkündür. Özellikle kalın bağırsağımızı yıllardan beri devam eden toksik birikintilerden kurtarmak, olumlu sonuçlara ulaşmak için atılması gereken çok önemli bir adımdır.

Oruç süresince, her gün sadece greyfurt ve portakal yiyeceğiz. Yanında da yaklaşık dört litre özel olarak hazırlanmış meyve suyu kokteyli içeceğiz.

Kokteyl meyve suyu hazırlanması

1 lt greyfurt suyu

1 lt portakal suyu

250 gram limon suyu

2 lt arıtılmış veya kaynak su ile hazırlanır. Sade taze sıkılmış meyve suyu ile hazırlanmalıdır.

Sabah mide boş iken bir yemek kaşığı İngiliz tuzu (magnezyum sülfat-mgso4) bir bardak ılık suda eritilerek içilir. Bu çözelti lenf sistemimizdeki zararlı maddeleri bir mıknatıs gibi çekecektir. Bu yol ile vücudumuzdaki bütün toksinler bağırsaklarda toplanır ve daha sonra da atılır. Vücudumuz toksinlerin atılma işlemi sırasında susuz kalır. Fakat hazırladığımız günlük 4 lt lik meyve suyu kokteylimiz kaybedilen suyu telafi edecektir.

Bu dönem boyunca vücudumuzu sıcak tutmalı her yarım saate bir 100 gram meyve suyu bitinceye kadar içmeli ve acıkınca sadece greyfurt ve portakal yemeliyiz. Fazlaca terlerseniz endişelenmeyin bu normal bir durumdur. Çünkü zararlı maddeleri terlemek sureti ile atmış oluyoruz. Aynı işlemi 3 gün boyunca tekrarlıyoruz.

Vücudumuzun içini temizlemek için yaptığımız bu işlemler sırasında zaman zaman baş ağrısı, bulantı, halsizlik hissedebiliriz. Bunlar geçici belirtilerdir. Yürütüşe çıkarak kulaklarımıza masaj yaparak, bir parça limon veya portakal kabuğu çiğneyerek bu rahatsızlıkları hafifletebiliriz.

Bu arada her gece yatmadan önce bitkisel bir müshil içmeliyiz. Kalınbağırsaklarımızda birikmiş zararlı maddeleri atabilmek için bu gerekli bir işlemdir.

4.ve 5. Günler elma yâda havuç tercih ederek sadece meyve sebze suyu kokteylleri için ve yalnızca sebze meyve yiyiniz. 6.gün menüye tahıllar, yumurta ve balık ekleyebilirsiniz.

Sonrasında iki üç ay boyunca un ve şeker katkılı gıdaları, reçeller, tatlılar, konserveleri beslenme rejiminden çıkarınız. Süt içmeyiniz.

Beslenme rejiminizin temelini; tahıllar, salatalar, meyveler, sebzeler oluşturmalıdır.

Sabri Kaya

29.10.2019