Gıda Hakkı, Yaşam hakkı gibi Temel bir HAK tır.

Protein yağlar ve Tuzlar en temel gıdalardır

Türkiye Cumhuriyeti’nin gıda politikasını 1950 yılından itibaren başlayan Marshall yardımları ve konvansiyonel tarım dayatmaları ile Emperyalistler dizayn ettiğinden beri zihinsel olarak sağlam bir gençlik maalesef yetişmiyor. Asıl sorunun kaynağına hiç inmedik, tartışmadık. İnsan yaşamı için eylem ve zihinsel süreçlerinin kaynağı kesinlikle fıtrata uygun beslenmedir. Ne yiyorsanız osunuzdur kimlik ve karakter oluşumunda beslemenin payı yüksektir.

Japonya’da çocuklara 7 yaşından itibaren kahvaltı saatide en az 2 yumurta yediriyorlar. Ekmek genellikle yok varsa da çok az. Her akşam ise kesinlikle sofrada deniz ürünü yani balık kesin oluyor. Japonya ve Güney Kore’de ceviz ithalatı son 50 yılda %140 artmış. Çocuklara durmadan ceviz yediriyorlar. Günde en fazla iki öğün yemek yiyorlar. Tamamen protein odaklı bir beslenme var…

ABD’de teknolojik üretimin merkezi “Silikon Vadisi’nin” nasıl beslendiklerini lütfen bir inceleyin lütfen. 1950’lerdeki Alman Devleti’nin gıda politikasını araştırın. Japonya ve Güney Kore da çocuklara protein ve natürel yağ ağırlıklı bir beslenme uygulanıyor Bu ülkeler resmen çocuklara nasıl beslenmesi gerektiğini öğretiyor, dayatıyor..

Şeker, ekmek(Tam buğday genetiği ile oynanmamış hariç) işlenmiş gıdalar, unlu besinler, yapay ve kimyasal içerikli içecekler ile beslenme beyin hücrelerini öldürüyor, beyin gelişimini mahvediyor. Marketlerdeki gıdalar içerik olarak insan sağlığını tehdit eder durumda ve sürekli olarak insanları hasta halde yaşayan ve sürekli ilaca bağımlı ticari bir meta haline getirmiş durumdadır.

ABD halkı da da geri zekâlı, obez olmuş. Çünkü aynı beslenmenin esiri olmuşlar. Sadece Beyin Göçü ile farkı kapatıyor yâda özel olarak seçtikleri bireylerin beslenmesine önem veriyorlar.

Buradan net olarak söylüyorum. Türkiye Cumhuriyeti’nde ekolojik, doğal yaşam ile uyumlu tümü ilşe geleneksel bir gıda politikası olmadan kalkınma imkânsızdır.

Türkiye’de proteinli ürünler pahalı iken karbonhidratlı ürünler neden daha ucuz? En büyük protein kaynağı kuzu, keçi ve deniz ürünleri tüketimi yaygınlaşmalı, üreticiler teşvik edilmelidir. Hayvancılık ve tarım ürünlerinin geldiği bugün ki durum planlı bir sürecin sonucudur. Küresel güçler tüm insanlığı kendileri tarafından yönetilen bir Pazar haline getirmişleridir. Asıl milli mesele budur. Beka sorunu budur.
Tüm duyarlı insanlara çağrım doğa ile barış sözleşmesini imzalamaları, eko sistem ile uyumlu bir yaşam ve gelecek kuşakların bizdeki emaneti olan bu dünyayı tahrip etmeden onlara teslim etme gayreti içerisinde olalım.
Anne, babalara sesleniyorum. Çocuklarınız ve kendiniz için şekerli ürünleri, işlenmiş gıdaları, tüm gazlı ve katkılı içecekleri ve unlu gıdalardan yaşamınızdan çıkarmanız ve doğal protein, rafine edilmemiş soğuk sıkım yağlar, organik sebze ve meyveler ve işlem görmemiş kuru yemişler ile besleyin.

Sabri Kaya 14.09.2019