Ozon Terapi Nedir?

Ozon Terapi Nedir?

Ozonla geç yaşlanın, genç yaşlanın.

Ozon üç oksijen atomunun birleşiminden oluşmuş kararsız bir bileşiktir. Aktif oksijen molekülü olan ozon gazı kullanılarak yapılan iyileştirici tedavilere “ozon terapi” denilmektedir. Medical ozon; bakteri, mantar ve virüslerin dezenfeksiyonunda ve ayrıca bunların sebep olduğu hastalıkların tedavisinde kullanılır. Doku içerisinde dolaşımı arttırma özelliği sebebiyle dolaşım bozukluklarının tedavisinde kullanılır ve organik fonksiyonların yeniden canlandırılmasında etkilidir. Düşük dozları vücut direncini arttırır; bağışıklık sistemi zayıf veya bozuk olan hastaların immün regülasyonunda kullanılır.

Şehir hayatında, sadece nefes almak, vücudumuza yeterli oksijeni sağlamıyor. Vücudumuz sürekli olarak, havamızdaki, suyumuzdaki ve yiyeceklerdeki toksinler tarafından kirletiliyor. Şehirlerimizdeki oksijen miktarı %21 in çok altında ve düşmeye devam ediyor. Sigara kullanımı, stres, hareketsiz yaşam, sağlıksız beslenme gibi durumlar da eklenince vücudumuzda toksinlerin birikimi ve oksijen eksikliği artıyor. Bu da kronik yorgunluğa, erken yaşlanmaya, hastalıklara ve kansere zemin hazırlıyor. Yeterli oksijenlenmeyi sağlamak için nefes almaktan daha fazla şey yapmak zorunda olduğunuzu düşünüyorsanız, siz de ozon tedavisine başvurarak kendinizi daha iyi, genç ve güzel hissedebilirsiniz. Ozon terapisti, ozon terapi konusunda eğitimli bir doktor, hastanın durumu ve tıbbi endikasyona göre hastanın alacağı komple dozu belirler.

Ozon terapi “Alternatif Tıp” değil, etkileri bilimsel olarak yüzlerce çalışmayla kanıtlanmış etkili bir tedavi yöntemidir. Ozon Oksijen Terapisi vücutta iyileşmeyi hızlandırır ve hastalıklara sebep olan mikroorganizmaları ve toksinleri yok eder. Böylece vücudun toksinlerden arınmasına yardımcı olabilmektedir. Oksijen terapisi, hastalıklarla mücadele etmek, vücudu onarmak ve fonksiyonları iyileştirmek üzere vücudun kimyasını değiştirir.