Bu Besin Tam Bir Doğal Afrodizyak

Yüzyıllardır solunum problemlerinin tedavisi amacıyla kullanılan kordiseps mantarı doğal bir şifacıdır. Astım problemlerinin yanı sıra cinsel bozukluklardan kalp sağlığına kadar etki gösterir. Nadir bulunan kordiseps yılın belli zamanları yetişir! İşte kordisepsin sağlığımıza olan etkileri…
Nepal, Çin ve Tibet’in yüksek platolarındaki tırtılların üstünde yaşar. Aynı zamanda tırtıl mantarı olarak da bilinir. Bu tırtıllar Tibet ve Himalayalar’da toplanır ve kafalarındaki uzantılar da Ophiocordyceps sinensis adlı mantardır. Bu mantar tırtılı ele geçirir, öldürür ve kafasından uzayıp yükselir. Nadir yetişen bir tür olduğu için oldukça değerlidir. Yüzyıllardır solunum bozuklukları, astım, akciğer enfeksiyonlarıyla mücadele eder. ‘Süper gıda’ olarak adlandırılır.
Bağışıklık sistemini tehlikeye sokan enfeksiyonları ve hastalıkları ortadan kaldırmak ve bağışıklık sistemini normale döndürmek için kullanılır. Kordiseps aynı zamanda stres ve yorgunlukla mücadele eder. Doğal enerji kaynağı olan kordisepsin en önemli ve öne çıkan özelliği ise atletik performansı artırmaktır.

Ayrıca tıpkı havyar ve mink kürk gibi bu mantar da sosyal statü göstergesi olarak görülür. Bu tırtılların kilosu siyah trüf mantarının on katına, en az 20 bin dolara satılıyor.
KEMOTERAPİ SONRASI TEDAVİNİN SEMPTOMLARINI DÜŞÜREBİLİR
Bazı kanıtlar göstermiştir ki kemoterapi sonrasında kordiseps tüketimi tedavinin semptomlarını düşürmüştür.
Aynı zamanda vücudun savunma mekanizmasını arttırmıştır.

SUDA DEMLEYEREK TÜKETİYORLAR
Bu tırtıllardan çok yemeniz gerekmiyor. İnsanlar bunları birer ikişer suda demlenmeye bırakıyor ya da hasta çorbalarına katıyor. Bu şekilde kaliteli bir-iki tırtılın fiyatı 10-15 doları buluyor.

DOĞAL AFRODİZYAK ETKİSİ GÖSTERİR
Kordiseps, vücudun oksijeni daha verimli kullanmasına yardımcı olur. Cinsel işlev için önemli olan kan akışını düzenler. Enerji verici özelliği sayesinde dayanıklılığı artırır. İktidarsızlık için doğal çaredir diyebiliriz.

KALBİ KORUR
Felç ve kalp krizi riskini en aza indirir. Toz halinde tüketilmesi kalp yetmezliğinin önüne geçmeye yardımcı olur.

Kaynak: Sabah Gazetesi

Satin almak için bu adresi ziyaret edebilirsiniz: https://urun.n11.com/saglik-destek-urunleri/tiens-kordisep-mantari-P218144124