Biorezonans Terapisi

BİOREZONANS TERAPİSİ – MORA TERAPİ

Biorezonans maddelerin çevresine yaydığı frekansları kullanılarak alerjen ya da bağımlılık yapan maddeye karşı vücutta bir “silkelenme” ve “temizlenme” hali yaratabilmektir.

Biorezonans yöntemi ile hastalık değil vücudun anormal işleyen iletişim sistemi tedavi edilir. Vücut normalleştiğinde hastalık kendiliğinden iyileşir. Terapilerdeki en net sonuçlar bağımlılık tedavilerinde, cildi veya havayollarını tutan alerjilerde, kronik zehirlenmelerde, akut ve kronik ağrı durumlarında ve romatizmal hastalıklarda alınmıştır. Prensipte tüm hastalıklarda biorezonans uygulaması bir düzelme yaratılabilir.

Bu uygulama ile çok ilerlemiş hastalıklarda dahi hastalığın şiddetinin azaltılması mümkündür. Tedavilerde neyin başarılabileceği hastalığın tipine değil, vücuttaki enerji meridyenleri üzerindeki baskının tedaviyi bloke edecek kadar büyük olup olmamasına bağlıdır. Biorezonans tedavisinde tedavinin değerlendirilmesi ve gidişatı akupunktur nokta ölçümleriyle kontrol edilebilir. Laboratuar sonuçlarındaki değişiklikler ise sonradan ve zaman içinde gelir.

Vücudun kendisinden alınan rezonanslar

Biorezonans tedavisinde kullanılabilecek iki farklı tedavi yolu vardır. Birincisi, vücudun kendisinden alınan elektromanyetik bilginin kullanılmasıdır. Bu kullanım şeklinde eller ve ayaklardan ve bir yandan da hastalıklı bölgeden alınan titreşimlerin filtrelenmesi ve patolojik titreşimlerin temizlenmesi iyileşmeyi uyarır. Tedavinin nereye kadar başarılabileceği enerji meridyen sisteminin nasıl bir yük altında olduğuna bağlıdır. Genel olarak söylemek gerekirse hastalığın seyrinde iyiye doğru bir değişme ve kişide uzun süreli bir iyilik hali beklenir. Örnek olarak ağrı ile seyreden bir hastalıkta yapılacak bir patolojik frekans temizliği, ağrıyı yaratan temel problemde bir düzelmeyi uyarır ve kişinin ağrısı azalır.

Dışarıdan uygulanan rezonanslar

Biorezonans uygulamasında ikinci yol ise kullanılan elektromanyetik bilginin vücut dışında başka bir kaynaktan sağlanmasıdır. Bu durumda bir patolojik frekans filtrelemesi yapılmaz. Dışarıdan alınan frekans örneği ya değiştirilmeden ya da tam ters çevrilerek eller ve ayaklar üzerinden vücuda uygulanır.

  1. Sigara Bırakma:Bu şekilde kullanıma örnek olarak sigara bırakma tedavisinde son içilen sigaradan alınan elektromanyetik bilginin kullanılmasıdır. Yapılan Biorezonans seansıyla sigara ile ilgili tüm titreşimler tek seansta nötrlenmeye çalışılır. Sigara içindeki maddelerin vücudunuzla kurduğu elektromanyetik bağ kırılır ve bu maddelerin vücudunuzu terketmesi uyarılır. Sonuç, vücudunuzun nikotinle ilgili kodlamasının ve sigaraya karşı algınızın değişmesidir.
    Bu kullanım tüm madde bağımlılıkları için genişletilebilir. Ancak (intolerans durumuyla ilgili olmadıktan sonra) aynı sonucu toksik olmayan, vücut için “normal” bir organik maddeye karşı yaratmak mümkün değildir.
  2. 2. Kronik Zehirlenmeler (Ağır metaller):Bu uygulamaya başka bir örnek herhangi bir toksik kirlenmede yapılabilecek Biorezonans tedavisidir. Bu durumda zehirli maddenin nötralize edilebilmesi ve vücuttan atılabilmesi için yine o maddenin frekans bilgisi kullanılır. Burada yapılan işlem temizlenmeye çalışılan frekans örneğinin tam tersinin (ayna görüntüsünün) güçlendirilerek sigara tedavisine benzer şekilde vücuda eller ve ayaklar yoluyla verilmesidir.
  3. Alerji (ve alerjik semptom vermeyen gıda intoleransları):Biorezonans tedavisi ile yapılan alerji tedavilerinde, alerjen maddenin yarattığı yanlış kodlamanın bu şekilde temizlenmesi bir başka örnektir. Tedavi süresince alerji yapan maddeye karşı yapılan çok sıkı bir diyet eşliğinde alerjen maddenin vücutta “anahtar-kilit” benzetmesiyle uyardığı elektromanyetik yapı, Biorezonans tedavisi seansları ile kırılır yani “kilit” ortadan kaldırılır. Sonuç tedaviler sonrası eskiden alerjiyi tetikleyen maddenin artık alerji yaratmamasıdır.
    Allerji tedavilerindeki en önemli nokta alerjik yapıyı yaratan gerçek stresörü bulup onu ortadan kaldırmaktır. Bu ise görünürde alerji yaratan onlarca ya da yüzlerce maddenin değil meridyen sisteminde en fazla yüklenmeye yol açan gizli birkaç intolerans maddesinin bulunup tedavinin bunlara karşı uygulanmasıdır.
  4. Ağrı Tedavisi: Biorezonans yöntemiyle yapılan ağrı tedavileri sadece ağrıyı semptomatik olarak ortadan kaldıran tedaviler değildir. Biorezonans tedavisi ağrılı probleme karşı vücudu iyileşmesi için uyaran bir tedavi olarak algılamak ve ağrıyı oluşturan mekanizma ile birlikte ortadan kaldırdığını söylemek daha uygun olur.
  5. Kilo Verme: Biorezonans tedavisi ile düşkün olunan gıdalara karşı isteksizlik oluşturmak, psikolojik sakinlik ve rahatlık halini sağlamak, metabolizmada yavaşlamaya yol açabilen enerjetik problemleri ortadan kaldırmak amaçlanmıştır.

Biorezonans tedavisi diyet yapamama veya kilo verememeye neden olan birçok sebebi ortadan kaldırmak için uygulanabilir.